500 W koteloitu AC/DC hakkuriteholähde; 12 VDC 41,5 A ARF500E-12S
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC tai 127...370 VDC
• Yksi reguloitu 500 W lähtö
• Aktiivinen tehokerroinkorjaus (PFC)
• Lähtöjännite säädettävissä ±5%
• Hyötysuhde: yli 90 %
• Käyttölämpötila-alue: -30…+70 °C
• Eristysjännite: 4000 VAC
• Kotelo varustettu tuulettimella
• MTBF: >160,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL / IEC / EN 62368-1
• Mitat: 130 x 83 x 62,3 mm
Nimike
ARF500E-12S
ARF500E-12S on 12V 41,5A antava koteloitu 500 watin AC/DC-tasajännitelähde. Erittäin pienen kokonsa ansiosta se soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Virtalähde on suunniteltu erityisesti energiatehokkuus huomioiden ja siksi se tarjoaa korkean yli 90 % hyötysuhteen sekä alhaisen tyhjäkäyntikulutuksen.
Sarja koostuu kolmesta aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustetusta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Virtalähde hyväksyy myös 127-370 VDC tulojännitteen. Vakioversion lähtöliitännät on toteutettu ruuviliittimen, tulopuolen sekä tuulettimen ja signaaliliitännät on puolestaan toteutettu liitinterminaaleilla.
Suuren tehotiheyden ansiosta virtalähde on onnistuttu rakentamaan pieneen 130 x 83 mm koteloon, jonka korkeus tuuletin mukaan luettuna on 62,3 mm. Korttipowerin tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 VDC ja sen käyttölämpötila-alue on erittäin laaja -30 … +70 °C (derating).
Teholähde täyttää UL / IEC / EN 62368-1 turvavaatimukset.
Sarja koostuu kolmesta aktiivisella tehokerroinkorjauksella varustetusta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Virtalähde hyväksyy myös 127-370 VDC tulojännitteen. Vakioversion lähtöliitännät on toteutettu ruuviliittimen, tulopuolen sekä tuulettimen ja signaaliliitännät on puolestaan toteutettu liitinterminaaleilla.
Suuren tehotiheyden ansiosta virtalähde on onnistuttu rakentamaan pieneen 130 x 83 mm koteloon, jonka korkeus tuuletin mukaan luettuna on 62,3 mm. Korttipowerin tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 VDC ja sen käyttölämpötila-alue on erittäin laaja -30 … +70 °C (derating).
Teholähde täyttää UL / IEC / EN 62368-1 turvavaatimukset.
| Nimike | ARF500E-12S |
|---|---|
| Antoteho | 500 W |
| Lähtöjännite | 12 VDC |
| Antovirta | 27,5 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 127 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 90% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | >160 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -30…+70 °C |
| Kotelointi | Koteloitu |
| Tuloliitäntä | Liitinterminaali |
| Lähtöliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Mitat | 130 x 83 x 62,3 mm |
| Paino | 710 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

