50 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 5 VDC 8000 mA ANC50-5S
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC ja 120…370 VDC
• Läpijuotettavat mallit
• Yksi reguloitu 50 W lähtö
• Käyttölämpötila-alue: -25…+70 °C
• Eristysjännite: 3000 VAC vähintään
• Eristysluokka: II
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >200,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL/cUL, CE
• EMC standardit: EN 55022 class B, EN 55024
• Mitat: 74 x 54 x 22 mm
• Paino: 158 g
Nimike
ANC50-5S
ANC50-5S on pienikokoinen 5VDC 8000mA antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu vaativiin käyttökohteisiin.
ANC50 -sarja on 50 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu viidestä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on erityisen laaja 90-264 Vac (47-63 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Teholähdemoduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 74 x 54 x 22 mm ja se on saatavilla joko piirikortille läpijuotettavana mallina tai tehdasasennetulla, tasoon kiinnitettävällä ja ruuviliitännöin varustetulla asennuspohjalla toteutettuna mallina. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on vähintään 3000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -25 … +70 °C (derating).
ANC50 -sarja on 50 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu viidestä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on erityisen laaja 90-264 Vac (47-63 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Teholähdemoduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 74 x 54 x 22 mm ja se on saatavilla joko piirikortille läpijuotettavana mallina tai tehdasasennetulla, tasoon kiinnitettävällä ja ruuviliitännöin varustetulla asennuspohjalla toteutettuna mallina. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on vähintään 3000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -25 … +70 °C (derating).
| Nimike | ANC50-5S |
|---|---|
| Antoteho | 40 W |
| Lähtöjännite | 5 VDC |
| Antovirta | 8000 mA |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 86% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | >200 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -25…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 74,1 x 54,1 x 21,8 mm |
| Paino | 158 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

