55 W AC/DC avomallinen hakkuriteholähde; 12,0 VDC 4,6 A SNP-Z057
• Laaja tulojännitealue: 90…265 VAC
• Kotelointi: avorakenne
• Yksi reguloitu 55 W lähtö
• Korkea 65W hetkellinen ylikuormituskyky
• Hyötysuhde jopa 86%
• Käyttölämpötila-alue: 0…+60 °C
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• ITE ja Medical hyväksytty
• Turvastandardit: 60950-1, 60601-1 (2.edition TUV, UL, CSA), CB, CE
• EMC standardit: EN 61000
• Mitat: 50,8 x 101,6 x 28,5 mm (2” x 4” x 1,1”)
• Paino: 140 g
Nimike
SNP-Z057
SNP-Z05 sarja on edullinen sekä Medical- että ITE-käyttöön hyväksytty avomallinen 55 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Teholähde tarjoaa korkean 65 W hetkellisen ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu viidestä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Virtalähde on rakennettu pienelle 2 x 4 tuuman kortille, jonka korkeus on vain 1,1”. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on 0 … +60 °C (derating).
SNP-Z05 sarjan teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Teholähde tarjoaa korkean 65 W hetkellisen ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu viidestä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Virtalähde on rakennettu pienelle 2 x 4 tuuman kortille, jonka korkeus on vain 1,1”. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on 0 … +60 °C (derating).
SNP-Z05 sarjan teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
| Nimike | SNP-Z057 |
|---|---|
| Antoteho | 55 W |
| Lähtöjännite | 12,0 VDC |
| Antovirta | 4,6 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 83% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+60 °C |
| Kotelointi | Avomallinen |
| Tuloliitäntä | Liitinterminaali |
| Lähtöliitäntä | Liitinterminaali |
| Mitat | 50,8 x 101,6 x 28,5 mm |
| Paino | 140 g |
| Tuotemerkki | Skynet |
| Pakkauskoko | 1 / 80 |
| Saatavuustieto | 4 - 6 vkoa |
Kirjoita arvostelu

