5 A DC/DC regulaattori SIP12; 3,0-5,5 VDC 5,0 A R-555.0DA
● Auto-sense toiminto
● Säädettävä lähtöjännite
● Tahdistettu tasasuuntaus
● Isoloimaton
● 5 A säädettävä positiivisesti alentava Integroitu hakkuriregulaattori
● Ylikuormitussuojaus (125 % tyypillisesti)
● Jatkuva oikosulkusuojaus
● Remote ON/OFF ohjaus
● UL94V-0 Kotelomateriaali
● Laaja tulojännitealue 7…18V
● Hyötysuhde 96%
Nimike
R-555.0DA
R-555.0DA on säädettävä laajalla tulojännitealueella toimiva 3-5,5V 5A antava piirikortille läpijuotettava DC/DC hakkuriregulaattori SIP12 kotelossa.
R-55xx sarjan erittäin suorituskykyinen 12-pinniseen SIP-koteloon rakennettu hakkuriregulaattori tarjoaa jännitesäädöllä varustetun 5A lähdön. Regulaattorin tahdistettu tasasuuntaus tuottaa erinomaisen jopa 96 % hyötysuhteen ja sen sisäisellä suojapiirillä varustettu oikosulkusuojaus vähentää vikatilanteessa syöttöpuolen oikosulkuvirran alle 50mA:iin. Auto-sense -toiminto kompensoi mahdolliset menetykset pitkissä piireissä.
Saatavilla olevat mallit:
P = suorat pinnit
D = 90° taivutetut pinnit
R-55xx sarjan erittäin suorituskykyinen 12-pinniseen SIP-koteloon rakennettu hakkuriregulaattori tarjoaa jännitesäädöllä varustetun 5A lähdön. Regulaattorin tahdistettu tasasuuntaus tuottaa erinomaisen jopa 96 % hyötysuhteen ja sen sisäisellä suojapiirillä varustettu oikosulkusuojaus vähentää vikatilanteessa syöttöpuolen oikosulkuvirran alle 50mA:iin. Auto-sense -toiminto kompensoi mahdolliset menetykset pitkissä piireissä.
Saatavilla olevat mallit:
P = suorat pinnit
D = 90° taivutetut pinnit
| Nimike | R-555.0DA |
|---|---|
| Antoteho | 27,5 W |
| Lähtöjännite | 3,0-5,5 VDC |
| Antovirta | 5,0 A |
| Tulojännitealue DC | 3:1 |
| Tulojännite DC | 7,0 - 18 VDC |
| Hyötysuhde | 92…94% |
| Tekniikka | Hakkuriregulaattori |
| Eristysjännite | Isoloitu |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+85 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Kotelo | SIP12 |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 32,2 x 9,1 x 15,0 mm |
| Paino | 9,0 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 15 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

