5 W AC/DC teholähde integroituna tulosuotimella varustettuun C14 kojeliitinrunkoon; 5,0 VDC 1000 mA RAC05-05SK/C14
• Isoloitu AC/DC tehlähde ja integroitu tulosuodin
• Rakennettu vakiomallisen tulosuotimen koteloon
• Turvallinen rakenne, DC-lähtö lattaliittimin
• Nopea asentaa C14 kojeliitinrungon tilalle
• Vakiomallinen IEC C14 tuloliitäntä
• 85-264VAC tulojännitealue
Nimike
RAC05-05SK/C14
RAC05-05SK/C14 on ainutlaatuinen 5W AC/DC-virtalähteen, tulosuotimen ja C14-tuloliittimen yhdistelmä, joka on kooltaan normaalin C14 liittimeen rakennetun tulosuotimen kokoinen, mutta hinnaltaan useita tulosuotimia edellisempi. 5,0V lähtöjännitteen tarjoava integroitu teholähde on lähtöpuoleltaan varustettu 6,3mm lattaliittimin ja se soveltuu asennettavaksi suoraan vakiokokoiseen kojerunkoliittimen asennuspaikkaan, joten asennukseen kuluu vain muutama sekunti. Poweri on varustettu oikosulku-, ylikuormitus- sekä ylijännitesuojauksin. Virtalähteen metallikotelo varmistaa sekä tukevan kiinnityksen että hyvän lämmönhallinnan, minkä ansiosta powerin käyttölämpötila-alue on saatu kattamaan laajan alueen -25°C ... +70°C.
RAC05-05SK/C14 soveltuu erityisesti nopeaan tuotekehitykseen ja testaukseen sekä koteloitavien pienlaitteiden, kuten korttitietokoneiden tehon syöttöön.
RAC05-05SK/C14 soveltuu erityisesti nopeaan tuotekehitykseen ja testaukseen sekä koteloitavien pienlaitteiden, kuten korttitietokoneiden tehon syöttöön.
| Nimike | RAC05-05SK/C14 |
|---|---|
| Antoteho | 5 W |
| Lähtöjännite | 5,0 VDC |
| Antovirta | 1000 mA |
| Tulojännite | 85 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 80% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | 450 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -25…+70 °C |
| Kotelointi | Koteloitu |
| Tuloliitäntä | 3-nap IEC320-C14 |
| Lähtöliitäntä | Lattaliittimet 6,3 mm |
| Mitat | 67 x 48 x 23 mm |
| Paino | 56 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 10 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

