5 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 15 VDC 333 mA RAC05-15SK
• 5W Class II teholähde kompaktissa 1x1 tuuman kotelossa
• Korkea tehotiheys
• Sisäinen EMC class B suodin
• IEC/EN60950-1 sertifioitu
• UL/IEC/EN62368-1 sertifioitu
• Sähköiset suojaukset
• Käyttölämpötila-alue -25°C ...+50°C täydellä kuormalla
Nimike
RAC05-15SK
RAC05-15SK on pienikokoinen 15VDC 333mA antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu pientä energian kulutusta vaativiin käyttökohteisiin.
RAC05-15SK on erityisen pienikokoiseen ja kevyeen, täysin eristettyyn muovikoteloon rakennettu AC/DC teholähdemoduuli. Teollisuuden ja IT-laitteiden turvastandardien UL60950-1 ja UL62368-1 lisäksi moduuli täyttää standardin EN55032-“B“ vaatimukset ilman ulkoisia erilliskomponentteja. Teholähdemoduulin rakenteeseen sisältyy integroitu sulakesuojaus sekä sähköiset suojaukset oikosulkua ja ylijännitettä varten.
Koko kuormitusalueen kattavat erinomaiset hyötysuhdeominaisuudet sekä erityisen alhainen valmiustilan tyhjäkäyntikulutus tekevät tästä moduulista erityisen soveltuvan ohjauslaitteiden ja IoT-sovellusten teholähteeksi.
RAC05-15SK on erityisen pienikokoiseen ja kevyeen, täysin eristettyyn muovikoteloon rakennettu AC/DC teholähdemoduuli. Teollisuuden ja IT-laitteiden turvastandardien UL60950-1 ja UL62368-1 lisäksi moduuli täyttää standardin EN55032-“B“ vaatimukset ilman ulkoisia erilliskomponentteja. Teholähdemoduulin rakenteeseen sisältyy integroitu sulakesuojaus sekä sähköiset suojaukset oikosulkua ja ylijännitettä varten.
Koko kuormitusalueen kattavat erinomaiset hyötysuhdeominaisuudet sekä erityisen alhainen valmiustilan tyhjäkäyntikulutus tekevät tästä moduulista erityisen soveltuvan ohjauslaitteiden ja IoT-sovellusten teholähteeksi.
| Nimike | RAC05-15SK |
|---|---|
| Antoteho | 5 W |
| Lähtöjännite | 15 VDC |
| Antovirta | 333 mA |
| Tulojännite | 85 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 82% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | >450 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -25…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 25,4 x 25,4 x 16,5 mm |
| Paino | 20 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 18 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

