5 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 5 VDC 1000 mA AOCH05-5S
• Laaja tulojännitealue: 90…305 VAC ja 120…430 VDC
• Läpijuotettava
• Yksi reguloitu 5 W lähtö
• Käyttölämpötila-alue: -40…+70 °C
• Tyhjäkäyntikulutus: alle 0,1 W
• Eristysjännite: 4000 VAC
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >450,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL / IEC / EN 62368-1
• EMC standardit: EN 55032 class B, EN 55035
• Mitat: 37 x 27,5 x 17,5 mm
• Paino: 24 g
Nimike
AOCH05-5S
AOCH05-5S on pienikokoinen 5VDC 1A antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu vaativiin käyttökohteisiin.
AOCH05-sarja on 5 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu kahdeksasta yksilähtöisestä sekä kolmesta kaksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on erityisen laaja 90-305 Vac (47-63 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi jopa 120-430 Vdc tulojännitealueen.
Moduulin tyhjäkäyntikulutus on erityisen pieni, alle 0,1 W. Teholähdemoduuli on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla ja sillä on UL / IEC / EN 62368-1 standardien mukaiset hyväksynnät
Pienen täyteen valetun läpijuotettavan muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 37 x 27,5 x 17,5 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
AOCH05-sarja on 5 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu kahdeksasta yksilähtöisestä sekä kolmesta kaksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on erityisen laaja 90-305 Vac (47-63 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi jopa 120-430 Vdc tulojännitealueen.
Moduulin tyhjäkäyntikulutus on erityisen pieni, alle 0,1 W. Teholähdemoduuli on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla ja sillä on UL / IEC / EN 62368-1 standardien mukaiset hyväksynnät
Pienen täyteen valetun läpijuotettavan muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 37 x 27,5 x 17,5 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
| Nimike | AOCH05-5S |
|---|---|
| Antoteho | 5 W |
| Lähtöjännite | 5 VDC |
| Antovirta | 1000 mA |
| Tulojännite | 90 - 305 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 430 VDC |
| Hyötysuhde | 77% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | >450 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 37 x 27,5 x 17,5 mm |
| Paino | 24 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

