5 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 5,0 VDC 1,0 A RAC05-05SK
• 5W Class II teholähde kompaktissa 1x1 tuuman kotelossa
• Korkea tehotiheys
• Sisäinen EMC class B suodin
• IEC/EN60950-1 sertifioitu
• UL/IEC/EN62368-1 sertifioitu
• Sähköiset suojaukset
• Käyttölämpötila-alue -25°C ...+50°C täydellä kuormalla
Nimike
RAC05-05SK
RAC05-05SK on pienikokoinen 5VDC 1A antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu pientä energian kulutusta vaativiin käyttökohteisiin.
RAC05-05SK on erityisen pienikokoiseen ja kevyeen, täysin eristettyyn muovikoteloon rakennettu AC/DC teholähdemoduuli. Teollisuuden ja IT-laitteiden turvastandardien UL60950-1 ja UL62368-1 lisäksi moduuli täyttää standardin EN55032-“B“ vaatimukset ilman ulkoisia erilliskomponentteja. Teholähdemoduulin rakenteeseen sisältyy integroitu sulakesuojaus sekä sähköiset suojaukset oikosulkua ja ylijännitettä varten.
Koko kuormitusalueen kattavat erinomaiset hyötysuhdeominaisuudet sekä erityisen alhainen valmiustilan tyhjäkäyntikulutus tekevät tästä moduulista erityisen soveltuvan ohjauslaitteiden ja IoT-sovellusten teholähteeksi.
RAC05-05SK on erityisen pienikokoiseen ja kevyeen, täysin eristettyyn muovikoteloon rakennettu AC/DC teholähdemoduuli. Teollisuuden ja IT-laitteiden turvastandardien UL60950-1 ja UL62368-1 lisäksi moduuli täyttää standardin EN55032-“B“ vaatimukset ilman ulkoisia erilliskomponentteja. Teholähdemoduulin rakenteeseen sisältyy integroitu sulakesuojaus sekä sähköiset suojaukset oikosulkua ja ylijännitettä varten.
Koko kuormitusalueen kattavat erinomaiset hyötysuhdeominaisuudet sekä erityisen alhainen valmiustilan tyhjäkäyntikulutus tekevät tästä moduulista erityisen soveltuvan ohjauslaitteiden ja IoT-sovellusten teholähteeksi.
| Nimike | RAC05-05SK |
|---|---|
| Antoteho | 5 W |
| Lähtöjännite | 5,0 VDC |
| Antovirta | 1,0 A |
| Tulojännite | 85 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 80% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | >450 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -25…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 25,4 x 25,4 x 16,5 mm |
| Paino | 20 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 18 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

