5 W Plug-in mallinen AC/DC-teholähde; 9,0 VDC 600 mA CPS-09006EU/3630-
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• EU Plug-in tuloliitäntä
• Yksi reguloitu 5 W lähtö
• Käyttölämpötila-alue: -20...+40°C
• Ylijännite-, ylivirta- ja oikosulkusuojattu
• Täyttää sähköiset turvanormit IEC/EN/UL 62368-1
• ErP Stage 2 ja DoE Level VI mukainen
• EMI/EMS vaatimusten mukainen
• DC-johto kiinteällä 2,1/5,5mm plugilla
• Koko vain 52 x 29 x 85 mm
Nimike
CPS-09006EU/3630-
CPS-09006EU/3630- on edullinen pistorasiaan asennettava plug-in mallinen 9V 600mA antava tasavirtalähde, joka soveltuu mitä moninaisenpien laitteiden tehonsyöttöön.
CB-, GS- ja LPS-hyväksytty plug-in mallinen teholähde täyttää IEC/EN/UL 62368-1 mukaiset sähköiset turvanormit sekä EMI/EMS vaatimukset ja on viimeisimpien energiatehokkuusvaatimusten CoC Tier 2, DoE Level VI, ErP Stage 2 mukainen.
Teholähteen käyttölämpötila-alue on poikkeuksellisen laaja -20...+40°C, rippeli vain maks. 2%Vp-p ja vuotovirta alle 0,25mA.
Virtalähde on varustettu 2-napaisella EU tuloliitännällä sekä kiinteällä 2,1/5,5 mm DC-plugilla varustetulla DC-johdolla. Miinusnapa on poikkeuksellisesti kytketty keskelle.
CPS-sarjan teholähde on kysyttäessä saatavilla myös muilla lähtöjännitearvoilla, DC-liittimillä sekä eri maiden verkkoliitännöillä (EU, UK, US/JP) varustettuna.
CB-, GS- ja LPS-hyväksytty plug-in mallinen teholähde täyttää IEC/EN/UL 62368-1 mukaiset sähköiset turvanormit sekä EMI/EMS vaatimukset ja on viimeisimpien energiatehokkuusvaatimusten CoC Tier 2, DoE Level VI, ErP Stage 2 mukainen.
Teholähteen käyttölämpötila-alue on poikkeuksellisen laaja -20...+40°C, rippeli vain maks. 2%Vp-p ja vuotovirta alle 0,25mA.
Virtalähde on varustettu 2-napaisella EU tuloliitännällä sekä kiinteällä 2,1/5,5 mm DC-plugilla varustetulla DC-johdolla. Miinusnapa on poikkeuksellisesti kytketty keskelle.
CPS-sarjan teholähde on kysyttäessä saatavilla myös muilla lähtöjännitearvoilla, DC-liittimillä sekä eri maiden verkkoliitännöillä (EU, UK, US/JP) varustettuna.
| Nimike | CPS-09006EU/3630- |
|---|---|
| Antoteho | 5,4 W |
| Lähtöjännite | 9 VDC |
| Antovirta | 600 mA |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | ErP Stage 2, DoE Level VI |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Käyttölämpötila-alue | -20…+40 °C |
| Kotelointi | Plug-in |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | 2-nap EU plugi |
| Lähtöliitäntä | 2,1/5,5 mm |
| Väri | Musta |
| Mitat | 52 x 29 x 85 mm |
| Paino | 110 g |
| Tuotemerkki | Cool Power |
| Pakkauskoko | 1 / 100 |
| Saatavuustieto | 1 - 3 pv |
Kirjoita arvostelu

