600 W Siniaaltoinvertteri, 12VDC / 230 VAC WE-12-600
• Sisäänmenojännite: 10,7...16,5 VDC
• Teho, jatkuva: 600 W
• Ulostulojännite: 230 VAC, 50 Hz
• Hyötysuhde: maks. 85 %
• Aaltomuoto: puhdas siniaalto
• Harmooninen kokonaissärö: < 3 %
• Tyhjäkäyntivirta: <0,8 A
• Matalan akkujännitteen varoitus: 10,7 VDC
• Matalan akkujännitteen katkaisu: 10 VDC
• Ylikuormitus-, oikosulku- ja ylikuumenemissuoja
• Tuloliitäntä ruuviliitäntä kaapeleille
• Lähtöliitäntä Schuko-liitin
• Mitat: 280 x 236 x 83 mm
• Paino: 2,5 kg
• RoHS, CE, E-mark
Nimike
WE-12-600
WE-12-600 on 12V siniaaltoinvertteri, joka tarjoaa 600 W:n jatkuvan tehon 12 VDC syöttöjännitteellä ja soveltuu erityisesti herkille elektroniikkalaitteille.
Ne ovat vakaita teholähteitä mm. verkkojännitteellä toimivien TV- ja videolaitteiden, kannettavien PC:den, mittalaitteiden sekä sähkömoottorien syöttöön.
Puhdasta siniaaltoa tuottavat WE-600 sarjan invertterit soveltuvat perinteisten inverttereiden tapaan työkone-, ajoneuvo-, matkailuauto- ja venekäyttöön sekä aurinkokennojärjestelmiin silloin, kun tarvitset verkkojännitettä käyttämillesi laitteille.
Akkujännitteen pudotessa invertterit kytkeytyvät automaattisesti pois päältä, jotta akkujännite ei putoa liian alhaiseksi esim. käynnistystä varten. Edustamissamme inverttereissä on oikosulku-, lämpö- ja ylikuormitussuojaukset.
Tuloliitäntänä on ruuviliittimet akkukaapeleille.
Lähtöliitäntänä on yksi 230 V schuko-rasia (IEC83).
Laite on "E"-merkitty.
Sähkönumero:
Snro: 8404297
Saatavilla on mallit 150W:sta aina 2000W asti - joko 12VDC tai 24VDC syöttöjännitteellä.
Ne ovat vakaita teholähteitä mm. verkkojännitteellä toimivien TV- ja videolaitteiden, kannettavien PC:den, mittalaitteiden sekä sähkömoottorien syöttöön.
Puhdasta siniaaltoa tuottavat WE-600 sarjan invertterit soveltuvat perinteisten inverttereiden tapaan työkone-, ajoneuvo-, matkailuauto- ja venekäyttöön sekä aurinkokennojärjestelmiin silloin, kun tarvitset verkkojännitettä käyttämillesi laitteille.
Akkujännitteen pudotessa invertterit kytkeytyvät automaattisesti pois päältä, jotta akkujännite ei putoa liian alhaiseksi esim. käynnistystä varten. Edustamissamme inverttereissä on oikosulku-, lämpö- ja ylikuormitussuojaukset.
Tuloliitäntänä on ruuviliittimet akkukaapeleille.
Lähtöliitäntänä on yksi 230 V schuko-rasia (IEC83).
Laite on "E"-merkitty.
Sähkönumero:
Snro: 8404297
Saatavilla on mallit 150W:sta aina 2000W asti - joko 12VDC tai 24VDC syöttöjännitteellä.
| Nimike | WE-12-600 |
|---|---|
| Antoteho | 600 W |
| Lähtöjännite | 230 VAC |
| Tulojännite | 10,7 - 16,5 VDC |
| Tekniikka | Puhdas siniaalto |
| Äänenpaine | <45dB |
| Käyttölämpötila-alue | 0 - 40°C |
| Kotelointi | Tasoon kiinnitettävä |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Lähtöliitäntä | 3-nap EU schuko rasia |
| Väri | Sininen |
| Mitat | 335 x 236 x 83 mm |
| Paino | 1,75 kg |
| Tuotemerkki | Nordic Power |
| Pakkauskoko | 1 / 6 |
| Saatavuustieto | 1 - 3 pv |
Kirjoita arvostelu

