60 W AC/DC teholähdemoduuli asennuspohjassa; 12 VDC 5A ARC60-12S-A2
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC ja 120…370 VDC
• Esiasennettuna liitännöin varustettuun asennuspohjaan
• Yksi reguloitu 60 W lähtö
• Tyhjäkäyntikulutus alle 0,1 W
• Käyttölämpötila-alue: -40…+70 °C
• Eristysjännite: 4000 VAC
• Korkea hyötysuhde
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >300,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL / IEC / EN 62368-1
• EMC standardit: EN 55032 class B, EN 55035
• EMC mukainen ilman erilliskomponentteja
• Mitat: 111,9 x 64,7 x 28,6 mm
• Paino: 188 g
Nimike
ARC60-12S-A2
ARC60-12S-A2 on 12VDC 5A antava laitteeseen asennettava AC/DC virtalähdemoduuli, joka on esiasennettu tasoon kiinnitettävään ruuviliitännöin varustettuun asennuspohjaan.
ARC60-A2 -sarja on nimellisteholtaan 60 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan sekä alhaiseen alle 0,1 W tyhjäkäyntikulutukseen.
Sarja koostuu kolmesta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla ja niillä on UL / IEC / EN 62368-1 standardien mukaiset hyväksynnät
Ruuviliittimillä varustettuun tasoon kiinnitettävään asennuspohjaan esiasennettu 60W teholähde on kooltaan vain 111,9 x 64,7 x 28,6 mm. Asennuspohjaan on lisäksi saatavana erillinen kiinnike DIN-kiskoasennusta varten. Teholähdemoduulin tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 Vac ja sen erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
Teholähdemoduuli on saatavilla myös ilman asennuspohjaa läpijuotettavana versiona.
ARC60-A2 -sarja on nimellisteholtaan 60 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan sekä alhaiseen alle 0,1 W tyhjäkäyntikulutukseen.
Sarja koostuu kolmesta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Moduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla ja niillä on UL / IEC / EN 62368-1 standardien mukaiset hyväksynnät
Ruuviliittimillä varustettuun tasoon kiinnitettävään asennuspohjaan esiasennettu 60W teholähde on kooltaan vain 111,9 x 64,7 x 28,6 mm. Asennuspohjaan on lisäksi saatavana erillinen kiinnike DIN-kiskoasennusta varten. Teholähdemoduulin tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 Vac ja sen erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
Teholähdemoduuli on saatavilla myös ilman asennuspohjaa läpijuotettavana versiona.
| Nimike | ARC60-12S-A2 |
|---|---|
| Antoteho | 60 W |
| Lähtöjännite | 12 VDC |
| Antovirta | 5,0 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 90% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | >300 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+70 °C |
| Kotelointi | Tasoon kiinnitettävä |
| Tuloliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Lähtöliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Mitat | 111,9 x 64,7 x 28,6 mm |
| Paino | 188 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

