60 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 12 VDC 5A ARC60-12S
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC ja 120…370 VDC
• Läpijuotettavat mallit
• Yksi reguloitu 60 W lähtö
• Käyttölämpötila-alue: -40…+70 °C
• Eristysjännite: 4000 VAC
• Tyhjäkäyntikulutus alle 0,1 W
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >300 000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL / IEC / EN 62368-1
• EMC standardit: EN 55032 class B, EN 55035
• Mitat: 74,2 x 47 x 23,1 mm
• Paino: 158 g
Nimike
ARC60-12S
ARC60-12S on pienikokoinen 12VDC 5A antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu vaativiin käyttökohteisiin.
ARC60 -sarja on nimellisteholtaan 60 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan sekä alhaiseen alle 0,1 W tyhjäkäyntikulutukseen.
Sarja koostuu kolmesta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on erityisen laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Teholähdemoduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla ja niillä on UL / IEC / EN 62368-1 standardien mukaiset hyväksynnät.
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 74,2 x 47 x 23,1 mm ja se on saatavilla joko piirikortille läpijuotettavana mallina tai tehdasasennetulla, tasoon kiinnitettävällä ja ruuviliitännöin varustetulla asennuspohjalla toteutettuna mallina. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
Asennuspohjalla varustetut esiasennetut versiot:
A2-malli: Tulo: riviliitin Lähtö: riviliitin
ARC60 -sarja on nimellisteholtaan 60 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan sekä alhaiseen alle 0,1 W tyhjäkäyntikulutukseen.
Sarja koostuu kolmesta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on erityisen laaja 90-264 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi 120-370 Vdc tulojännitealueen.
Teholähdemoduulit on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla ja niillä on UL / IEC / EN 62368-1 standardien mukaiset hyväksynnät.
Pienen täyteen valetun muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 74,2 x 47 x 23,1 mm ja se on saatavilla joko piirikortille läpijuotettavana mallina tai tehdasasennetulla, tasoon kiinnitettävällä ja ruuviliitännöin varustetulla asennuspohjalla toteutettuna mallina. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on 4000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
Asennuspohjalla varustetut esiasennetut versiot:
A2-malli: Tulo: riviliitin Lähtö: riviliitin
| Nimike | ARC60-12S |
|---|---|
| Antoteho | 60 W |
| Lähtöjännite | 12 VDC |
| Antovirta | 5,0 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 90% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | >300 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 74,2 x 47 ,0x 23,1 mm |
| Paino | 158 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

