65 W avomallinen AC/DC Medical teholähde; 24 VDC 1,67 A RACM65-24S/OF
• Laaja tulojännitealue: 80…264 VAC
• Kotelointi: avomallinen
• Yksi reguloitu 65 W lähtö
• Korkea yli 90% hyötysuhde
• 4 kVAC eristysjännite
• Alhainen vuotovirta (alle 75μA)
• Sisäänrakennettu EMI-suodin
• Käyttölämpötila-alue: -40…+85 °C
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• Medical-hyväksytty IEC/ES/EN-60601-1 3rd edit
• EMC standardit: EN 61000-4
• Mitat: 76,2 x 50,8 x 26,5 mm
• Paino: 137 g
Nimike
RACM65-24S/OF
RACM65-24S/OF on kompakti 3"x2" kokoinen, 2xMOPP Medical-käyttöön hyväksytty, avomallinen 65 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka suuren tehotiheyden ja erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan yli 90% hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
RACM65-S/OF sarjan syöttöjännite on laaja 85-264 VAC (47-63 Hz) ja se sallii myös 100 - 370 VDC syötön (ei sertifioitu). Matalaprofiilinen virtalähde on rakennettu 3"x2" kortille, jonka mitat ovat vain 76,2 x 50,8 x 26,5mm. 4kVAC eristysjännitteeseen yltävällä teholähteellä ei ole minimikuormavaatimusta. Verkkolaitteen erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +85 °C (derating). Täysin suojattujen lähtöjen toleranssi on vain alle ±0,2% koko tulojännitealueella ja vain alle ±0,5% kuormituksesta riippumatta.
RACM65-S/OF sarjan teholähteet on sertifioitu Medical standardien IEC/ES/EN-60601-1 3rd Edit mukaisesti ja niiden ominaisuuksiin kuuluvat alhainen, alle 75μA vuotovirta, pieni 0,11W tyhjäkäyntiteho sekä sisäänrakennettu Class B EMI-suodin.
Virtalähteet on varustettu ylijännite- ja ylikuormitussuojilla sekä jatkuvalla automaattisesti palautuvalla oikosulkusuojauksella.
RACM65-S/OF sarjan syöttöjännite on laaja 85-264 VAC (47-63 Hz) ja se sallii myös 100 - 370 VDC syötön (ei sertifioitu). Matalaprofiilinen virtalähde on rakennettu 3"x2" kortille, jonka mitat ovat vain 76,2 x 50,8 x 26,5mm. 4kVAC eristysjännitteeseen yltävällä teholähteellä ei ole minimikuormavaatimusta. Verkkolaitteen erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +85 °C (derating). Täysin suojattujen lähtöjen toleranssi on vain alle ±0,2% koko tulojännitealueella ja vain alle ±0,5% kuormituksesta riippumatta.
RACM65-S/OF sarjan teholähteet on sertifioitu Medical standardien IEC/ES/EN-60601-1 3rd Edit mukaisesti ja niiden ominaisuuksiin kuuluvat alhainen, alle 75μA vuotovirta, pieni 0,11W tyhjäkäyntiteho sekä sisäänrakennettu Class B EMI-suodin.
Virtalähteet on varustettu ylijännite- ja ylikuormitussuojilla sekä jatkuvalla automaattisesti palautuvalla oikosulkusuojauksella.
| Nimike | RACM65-24S/OF |
|---|---|
| Antoteho | 65 W |
| Lähtöjännite | 24 VDC |
| Antovirta | 2,71 A |
| Tulojännite | 85 - 264 VAC |
| Tulojännite DC | 100 - 370 VDC |
| Hyötysuhde | 93,5% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 4 kVAC |
| MTBF | 1 494 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+85 °C |
| Kotelointi | Avomallinen |
| Tuloliitäntä | Liitinterminaali |
| Lähtöliitäntä | Liitinterminaali |
| Mitat | 76,2 x 50,8 x 26,5 mm |
| Paino | 137 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

