700 W Kannettava varavoimalaite 180Ah 648Wh CPG-T600
Poistunut valikoimasta
• Kapasiteetti: 180 Ah, 648 Wh litium-akku
• Ladattavissa verkkosähköllä, autolaturilla tai aurinkopaneelilla
• Lähdöt: 3xUSB, 1xQC3, 2xUSB-C PD, 2xDC 12V, 1xsuko
• Mukana 1W LED valaisin
Nimike
CPG-T600
CPG-T600 on monikäyttöinen kannettava 648 Wh litium-akustolla varustettu energiavarasto. Vain 6,8 kg painoinen varavoimalaite on tukevan kahvan ansiosta helppo kantaa ulkoaktiviteetteihin kuten luontoretkille, telttailuun, retkille tai harrastetoimintaan kuten video- ja valokuvaussessioihin tai drone lennätyksiin.
Monipuolinen varavoimalaite tarjoaa yhden puhdasta siniaaltoa tuottavan 700 W AC suko-lähdön, kaksi tehokasta 12 V 10 A antavaa DC-lähtöä, kolme 5 V 2,1 A antavaa USB A lähtöä, yhden 12V tupakansytytin lähdön , yhden QC3.0 sekä yhden USB-C PD27W ja yhden PD60W lähdön tärkeimpien mukana kannettavien laitteiden kuten tabletin, kameran, puhelimen, lisävalon, tuulettimen tms. laitteen lataamiseen. Laite tukee läpilausta. Laite sisältää lisäksi 1 W LED-valaisimen. Varavoimalaitteen käyttölämpötila-alue on -10...+40 °C.
Tehoasema on ladattavissa myös 18-22 V aurinkopaneelin avulla. Laitteen MPPT-ohjain mahdollistaa paneelin operoida sen maksimiteholla sallien akun mahdollisimman tehokkaan latauksen. Vaihtoehtoisesti varavirtalaite on ladattavissa mukana toimitettavien joko 19 V 5 A virtalähteen tai autolaturin avulla. Arvoitu latausaika on noin 7-8 tuntia.
Toimitus sisältää kannettavan tehoaseman lisäksi verkkovirtalaturin ja autolaturin.
Soveltuvina käyttökohteina mainittakoon: Retkivalaistus, tablettien ja puhelimien lataus, pienet matkajääkaapit, projektorit, tuulettimet, TV- ja videokamerat, dronet ja muut vastaavat pienlaitteet niin retki-, tutkimusmatka-, matkustus-, metsästys- ja yökalastuskäytössä kuin pelastustoimissakin.
Monipuolinen varavoimalaite tarjoaa yhden puhdasta siniaaltoa tuottavan 700 W AC suko-lähdön, kaksi tehokasta 12 V 10 A antavaa DC-lähtöä, kolme 5 V 2,1 A antavaa USB A lähtöä, yhden 12V tupakansytytin lähdön , yhden QC3.0 sekä yhden USB-C PD27W ja yhden PD60W lähdön tärkeimpien mukana kannettavien laitteiden kuten tabletin, kameran, puhelimen, lisävalon, tuulettimen tms. laitteen lataamiseen. Laite tukee läpilausta. Laite sisältää lisäksi 1 W LED-valaisimen. Varavoimalaitteen käyttölämpötila-alue on -10...+40 °C.
Tehoasema on ladattavissa myös 18-22 V aurinkopaneelin avulla. Laitteen MPPT-ohjain mahdollistaa paneelin operoida sen maksimiteholla sallien akun mahdollisimman tehokkaan latauksen. Vaihtoehtoisesti varavirtalaite on ladattavissa mukana toimitettavien joko 19 V 5 A virtalähteen tai autolaturin avulla. Arvoitu latausaika on noin 7-8 tuntia.
Toimitus sisältää kannettavan tehoaseman lisäksi verkkovirtalaturin ja autolaturin.
Soveltuvina käyttökohteina mainittakoon: Retkivalaistus, tablettien ja puhelimien lataus, pienet matkajääkaapit, projektorit, tuulettimet, TV- ja videokamerat, dronet ja muut vastaavat pienlaitteet niin retki-, tutkimusmatka-, matkustus-, metsästys- ja yökalastuskäytössä kuin pelastustoimissakin.
| Nimike | CPG-T600 |
|---|---|
| Antoteho | 700 W |
| Lähtöjännite | 5V USB, 5-9V QC3.0, PD27W, PD60W, 9-12V DC, 230V AC |
| Tekniikka | Puhdas siniaalto |
| Varakäyntiaika | Depends on the load |
| Akusto | 180 Ah, 648 Wh litium-ion akkupaketti |
| Käyttölämpötila-alue | -10…+40 °C |
| Kotelointi | Kannettava |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | 2,1/5,5 mm |
| Lähtöliitäntä | USB-A, USB-C, DC plug, Tupsy, Schuko |
| Väri | Harmaa |
| Mitat | 284 x 202 x 218 mm |
| Paino | 7,9 kg |
| Tuotemerkki | Cool Power |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

