700 W Siniaaltoinvertteri, 24VDC / 230 VAC ja 5V USB LC-24-700-USB
• Tulojännitealue: 20...30 VDC
• Teho, jatkuva: 700 W
• Antojännite: 230 VAC, 50 Hz
• Hyötysuhde: yli 85 %
• Aaltomuoto: puhdas siniaalto
• Ylikuormitus-, oikosulku- ja ylikuumenemissuoja
• Tyhjäkäyntivirta: < 0,6 A
• Tuloliitäntä 1m kaapeli rengasliittimillä
• AC-lähtöliitäntä Schuko-rasia
• DC-lähtöliitäntä USB-A 5V 2,1A
• Mitat: 340 x 135 x 80 mm
• Paino: 2,1 kg
• RoHS, Reach, CE, E-mark
Nimike
LC-24-700-USB
LC-24-700-USB on 24V siniaaltoinvertteri, joka tarjoaa 700 W:n jatkuvan tehon 24 VDC syöttöjännitteellä ja soveltuu erityisesti herkille elektroniikkalaitteille.
Ne ovat vakaita teholähteitä mm. verkkojännitteellä toimivien TV- ja videolaitteiden, kannettavien PC:den, mittalaitteiden sekä sähkömoottorien syöttöön.
Puhdasta siniaaltoa tuottavat LC-700 sarjan invertterit soveltuvat perinteisten inverttereiden tapaan työkone-, ajoneuvo-, matkailuauto- ja venekäyttöön sekä aurinkokennojärjestelmiin silloin, kun tarvitset verkkojännitettä käyttämillesi laitteille.
Akkujännitteen pudotessa invertterit kytkeytyvät automaattisesti pois päältä, jotta akkujännite ei putoa liian alhaiseksi esim. käynnistystä varten. Edustamissamme inverttereissä on oikosulku-, lämpö- ja ylikuormitussuojaukset.
Tuloliitäntänä on 1 m kaapeli O-rengasliittimillä.
Lähtöliitäntöinä on yksi 230 V schuko-rasia (IEC83) ja yksi USB-A 5V 2,1A
Laite on "E"-merkitty.
Ne ovat vakaita teholähteitä mm. verkkojännitteellä toimivien TV- ja videolaitteiden, kannettavien PC:den, mittalaitteiden sekä sähkömoottorien syöttöön.
Puhdasta siniaaltoa tuottavat LC-700 sarjan invertterit soveltuvat perinteisten inverttereiden tapaan työkone-, ajoneuvo-, matkailuauto- ja venekäyttöön sekä aurinkokennojärjestelmiin silloin, kun tarvitset verkkojännitettä käyttämillesi laitteille.
Akkujännitteen pudotessa invertterit kytkeytyvät automaattisesti pois päältä, jotta akkujännite ei putoa liian alhaiseksi esim. käynnistystä varten. Edustamissamme inverttereissä on oikosulku-, lämpö- ja ylikuormitussuojaukset.
Tuloliitäntänä on 1 m kaapeli O-rengasliittimillä.
Lähtöliitäntöinä on yksi 230 V schuko-rasia (IEC83) ja yksi USB-A 5V 2,1A
Laite on "E"-merkitty.
| Nimike | LC-24-700-USB |
|---|---|
| Antoteho | 700 W |
| Lähtöjännite | 230 VAC |
| Tulojännite | 20 - 30 VDC |
| Tekniikka | Puhdas siniaalto |
| Äänenpaine | <45dB |
| Käyttölämpötila-alue | 0 - 40°C |
| Kotelointi | Tasoon kiinnitettävä |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Lähtöliitäntä | 3-nap EU schuko rasia |
| Väri | Harmaa |
| Mitat | 340 x 135 x 80 mm |
| Paino | 2,1 kg |
| Tuotemerkki | Cool Power |
| Pakkauskoko | 1 / 6 |
| Saatavuustieto | 1 - 3 pv |
Kirjoita arvostelu

