75 W AC/DC avomallinen hakkuriteholähde; 5 / 12 VDC 3,5 / 4 A SNP-Z073
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• Kotelointi: avorakenne
• Kaksi reguloitua lähtöä
• Korkea 120W hetkellinen ylikuormituskyky
• Hyötysuhde jopa 86%
• Käyttölämpötila-alue: 0…+70 °C
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• ITE ja Medical hyväksytty
• Turvastandardit: EN&UL 60950-1, EN&UL 60601-1, CSA C22.2, CE
• EMC standardit: EN 61000
• Mitat: 76,2 x 127,0 x 30,0 mm (3” x 5” x 1,18”)
• Paino: 220 g
Nimike
SNP-Z073
SNP-Z07 sarja on edullinen sekä Medical- että ITE-käyttöön hyväksytty avomallinen 75 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Teholähde tarjoaa korkean 120 W hetkellisen ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu kahdesta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Yksilähtöisten mallien rinnalla on saatavilla myös kaksilähtöiset mallit 5V/12V, 12/5V, 15/5V ja 24/5V sekä kolmelähtöinen malli 5/±12V ja nelilähtöinen malli 3,3/5/±12V. Lähdöillä ei ole minimikuormavaatimusta. Virtalähde on rakennettu pienelle 3 x 5 tuuman kortille, jonka korkeus on vain 1,18”. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on 0 … +70 °C (derating).
SNP-Z07 sarjan teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Teholähde tarjoaa korkean 120 W hetkellisen ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu kahdesta yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Yksilähtöisten mallien rinnalla on saatavilla myös kaksilähtöiset mallit 5V/12V, 12/5V, 15/5V ja 24/5V sekä kolmelähtöinen malli 5/±12V ja nelilähtöinen malli 3,3/5/±12V. Lähdöillä ei ole minimikuormavaatimusta. Virtalähde on rakennettu pienelle 3 x 5 tuuman kortille, jonka korkeus on vain 1,18”. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on 0 … +70 °C (derating).
SNP-Z07 sarjan teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
| Nimike | SNP-Z073 |
|---|---|
| Antoteho | 65,6 W |
| Lähtöjännite | 5 / 12 VDC |
| Antovirta | 3,5 / 4 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 78% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+70 °C |
| Kotelointi | Avomallinen |
| Tuloliitäntä | Liitinterminaali |
| Lähtöliitäntä | Liitinterminaali |
| Mitat | 127 x 76,2 x 30 mm |
| Paino | 220 g |
| Tuotemerkki | Skynet |
| Pakkauskoko | 1 / 48 |
| Saatavuustieto | 4 - 6 vkoa |
Kirjoita arvostelu

