800 W AC/DC koteloitu hakkuriteholähde; 36,0 VDC 22,2 A SNP-F80J
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• Kotelointi: metallikotelo
• Yksi reguloitu 800 W lähtö
• Jopa 1000 W hetkellinen ylikuormituskyky
• Aktiivinen tehokerroinkorjaus (PFC)
• Korkea hyötysuhde
• Käyttölämpötila-alue: 0…+50 °C
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• Turvastandardit: 60601-1 (3.ed.)
• EMC standardit: EN 61000
• Mitat: 275 x 150 x 75 mm
• Paino: 2,4 kg
Nimike
SNP-F80J
SNP-F80 sarja on suuritehoinen metallikoteloon rakennettu 800 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka hetkellisesti (8 s.) tarjoaa jopa 1000 W antotehon. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan. Intuitiivisen kotelonsa ansiosta poweri voidaan asentaa usealla eri tavalla lisävarusteena saatavilla olevien kiinnikkeiden avulla. Pohjalevyyn asennettuna se yltää 85% antotehoon nimellisestä.
Virtalähde on varustettu rakenteeseen integroidulla tuulettimella.
Teholähde tarjoaa erityisen korkean, jopa 1000 W hetkellisen ylikuormituskyvyn nimelliseen nähden. Sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden tulojännitealue on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Virtalähde on rakennettu 150 x 275 x 75 mm metallikoteloon. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on 0 … +50 °C (derating).
Teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Virtalähde on varustettu rakenteeseen integroidulla tuulettimella.
Teholähde tarjoaa erityisen korkean, jopa 1000 W hetkellisen ylikuormituskyvyn nimelliseen nähden. Sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden tulojännitealue on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Virtalähde on rakennettu 150 x 275 x 75 mm metallikoteloon. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on 0 … +50 °C (derating).
Teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
| Nimike | SNP-F80J |
|---|---|
| Antoteho | 799 W |
| Lähtöjännite | 36,0 VDC |
| Antovirta | 22,2 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VDC |
| Hyötysuhde | 90% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+50 °C |
| Kotelointi | Koteloitu |
| Tuloliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Lähtöliitäntä | Ruuviliitäntä |
| Mitat | 150 x 275 x 75 mm |
| Paino | 2,4 kg |
| Tuotemerkki | Skynet |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

