85 W AC/DC avomallinen hakkuriteholähde; 24,0 VDC 3,6 A SNP-Z089-1
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• Kotelointi: avorakenne
• Yksi reguloitu 85 W lähtö
• Korkea 135W hetkellinen ylikuormituskyky
• Hyötysuhde jopa 87%
• Käyttölämpötila-alue: 0…+70 °C
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• ITE ja Medical hyväksytty
• Turvastandardit: 60950-1, 60601-1 (2.edition TUV, UL, CSA), CB, CE
• EMC standardit: EN 61000
• Mitat: 63,5 x 114,3 x 30,0 mm (2,5” x 4,5” x 1,18”)
• Paino: 235 g
Nimike
SNP-Z089-1
SNP-Z08 sarja on edullinen sekä Medical- että ITE-käyttöön hyväksytty avomallinen 85 watin AC/DC-tasajännitelähde, joka pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Teholähde tarjoaa korkean 135 W hetkellisen ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Yksilähtöisten mallien rinnalla on saatavilla myös kaksilähtöiset mallit 5V/12V ja 5V/24V sekä kolmelähtöiset mallit 5/12/24V ja 5/±12V. Lähdöillä ei ole minimikuormavaatimusta. Virtalähde on rakennettu pienelle 2,5 x 4,5 tuuman kortille, jonka korkeus on vain 1,18”. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on 0 … +70 °C (derating).
SNP-Z08 sarjan teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Teholähde tarjoaa korkean 135 W hetkellisen ylikuormituskyvyn. Sarja koostuu neljästä yksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on laaja 90-264 VAC (47-63 Hz). Yksilähtöisten mallien rinnalla on saatavilla myös kaksilähtöiset mallit 5V/12V ja 5V/24V sekä kolmelähtöiset mallit 5/12/24V ja 5/±12V. Lähdöillä ei ole minimikuormavaatimusta. Virtalähde on rakennettu pienelle 2,5 x 4,5 tuuman kortille, jonka korkeus on vain 1,18”. Verkkolaitteen laaja käyttölämpötila-alue on 0 … +70 °C (derating).
SNP-Z08 sarjan teholähteet on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
| Nimike | SNP-Z089-1 |
|---|---|
| Antoteho | 86 W |
| Lähtöjännite | 24,0 VDC |
| Antovirta | 3,6 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 86% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+70 °C |
| Kotelointi | Avomallinen |
| Tuloliitäntä | Liitinterminaali |
| Lähtöliitäntä | Liitinterminaali |
| Mitat | 63,5 x 114,3 x 30 mm |
| Paino | 235 g |
| Tuotemerkki | Skynet |
| Pakkauskoko | 1 / 60 |
| Saatavuustieto | 4 - 6 vkoa |
Kirjoita arvostelu

