8 W AC/DC teholähdemoduuli piirikortille; 9 VDC 888 mA ALC-9S
• Laaja tulojännitealue: 90…305 VAC ja 120…430 VDC
• Läpijuotettava
• Yksi reguloitu 8 W lähtö
• Käyttölämpötila-alue: -40…+70 °C
• Tyhjäkäyntikulutus: alle 0,3 W
• Eristysjännite: 3000 VAC vähintään
• Eristysluokka: II
• Ylijännite-, ylikuormitus- ja oikosulkusuojaukset
• MTBF: >350,000 h @ 25°C (MIL-HDBK-217F)
• Turvastandardit: UL, cUL, CE
• EMC standardit: EN 55022 class B, EN 55024
• Mitat: 37.5 x 28.0 x27.4 mm
• Paino: 45 g
Nimike
ALC-9S
ALC-9S on pienikokoinen 9VDC 888mA antava piirikortille juotettava AC/DC virtalähde, joka soveltuu vaativiin käyttökohteisiin.
ALC-sarja on 8 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu kahdeksasta yksilähtöisestä sekä kolmesta kaksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on erityisen laaja 90-305 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi jopa 120-430 Vdc tulojännitealueen.
Moduulien tyhjäkäyntikulutus on erityisen pieni, alle 0,3 W. Ne on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun läpijuotettavan muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 37.5 x 28.0 x27.4 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on vähintään 3000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
ALC-sarja on 8 watin AC/DC-teholähdemoduuli, joka erittäin pienen kokonsa ansiosta soveltuu nykyvaatimusten mukaisiin kompakteihin sovelluksiin. Teholähteen suunnittelussa on paneuduttu erityisesti korkeaan hyötysuhteeseen sekä pieneen rippeliin ja kohinaan.
Sarja koostuu kahdeksasta yksilähtöisestä sekä kolmesta kaksilähtöisestä mallista, joiden syöttöjännite on erityisen laaja 90-305 Vac (47-440 Hz). Teholähteet sallivat lisäksi jopa 120-430 Vdc tulojännitealueen.
Moduulien tyhjäkäyntikulutus on erityisen pieni, alle 0,3 W. Ne on varustettu ylijännitesuojalla sekä automaattisesti palautuvilla ylikuormitus- ja oikosulkusuojauksilla.
Pienen täyteen valetun läpijuotettavan muovikotelon (UL94V-0) mitat ovat 37.5 x 28.0 x27.4 mm. Tulon ja lähdön välinen eristysjännite on vähintään 3000 Vac. Teholähdemoduulin erittäin laaja käyttölämpötila-alue on -40 … +70 °C (derating).
| Nimike | ALC-9S |
|---|---|
| Antoteho | 8 W |
| Lähtöjännite | 9 VDC |
| Antovirta | 888 mA |
| Tulojännite | 90 - 305 VAC |
| Tulojännite DC | 120 - 430 VDC |
| Hyötysuhde | 71% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Eristysjännite | 3 kVAC |
| MTBF | >350 000 h |
| Käyttölämpötila-alue | -40…+70 °C |
| Kotelointi | Piirikortille |
| Tuloliitäntä | Juotettava |
| Lähtöliitäntä | Juotettava |
| Mitat | 37,66 x 28,16 x 27,5 mm |
| Paino | 45 g |
| Tuotemerkki | Arch |
| Pakkauskoko | 1 / 15 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

