9,6 Wh Plugin-mallinen mini AC/DC UPS; 12V 1A DCUPS12EU-2600
• Litium akulla varustettu Mini DC UPS
• EU plug-in tuloliitäntä
• 95-265 VAC tulojännite
• 12 VDC 1A lähtö
• Kapasiteetti 9,6 wattituntia
• 3,7 V Litium-ioni akku 2500 mAh
• Automaattinen käynnistys
• Suojaukset ylilatautumista ja syväpurkua vastaan
• Lähdön oikusolku- ja ylikuormitusuojaus
Nimike
DCUPS12EU-2600
DCUPS12EU-2600 on Plugin-mallinen litium-akuilla varustettu 12V ACDC mini UPS-laite. Verkkojännitteen katketessa mini UPS toimii sisäisen 9,6 Wh akustonsa ansiosta teholähteen akkuvarmennuksena noin 10ms kytkentäviive huomioiden.
Akkuvarmennettu AC/DC teholähde on varustettu digitaalisella mikroprosessoriohjatulla lataustekniikalla sekä akun suojapiirillä.
Mini DC UPS on varustettu tulon ylivirtasuojauksella, lähdön oikosulku- ja ylikuormitussuojilla sekä suojilla ylilatautumista sekä akuston syväpurkautumista vastaan. LED näytöllä ilmaistaan lataus- ja käyttötilat.
Automaattisesti käynnistyvä Mini DC UPS-laite liitetään yksinkertaisesti suoraan kuormalle perinteisen teholähteen sijaan. UPSin tuloliitäntänä on 2-napainen EU-mallinen pistoke, lähtöliitäntänä puolestaan on vakiomallinen 2,1/5,5 mm DC-liitin. Toimitus sisältää lisäksi 3 erilaista liitinadapteria (2,1/5,5mm -> 2,5/5,5mm, 2,1/5,5mm -> 1,7/4,8mm sekä 2,1/5,5mm -> 1,35/3,5mm), joiden ansiosta laite soveltuu sellaisenaan useinpien 12V laitteiden virransyöttöön.
Akkuvarmennettu AC/DC teholähde on varustettu digitaalisella mikroprosessoriohjatulla lataustekniikalla sekä akun suojapiirillä.
Mini DC UPS on varustettu tulon ylivirtasuojauksella, lähdön oikosulku- ja ylikuormitussuojilla sekä suojilla ylilatautumista sekä akuston syväpurkautumista vastaan. LED näytöllä ilmaistaan lataus- ja käyttötilat.
Automaattisesti käynnistyvä Mini DC UPS-laite liitetään yksinkertaisesti suoraan kuormalle perinteisen teholähteen sijaan. UPSin tuloliitäntänä on 2-napainen EU-mallinen pistoke, lähtöliitäntänä puolestaan on vakiomallinen 2,1/5,5 mm DC-liitin. Toimitus sisältää lisäksi 3 erilaista liitinadapteria (2,1/5,5mm -> 2,5/5,5mm, 2,1/5,5mm -> 1,7/4,8mm sekä 2,1/5,5mm -> 1,35/3,5mm), joiden ansiosta laite soveltuu sellaisenaan useinpien 12V laitteiden virransyöttöön.
| Nimike | DCUPS12EU-2600 |
|---|---|
| Antoteho | 12 W |
| Lähtöjännite | 12 VDC ±5% |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Äänenpaine | 0 dBA |
| Varakäyntiaika | n. 70 min puolella ja 30 min täydellä kuormalla |
| Akusto | 1 x 3.7V 2500mAh Litium kenno |
| Käyttölämpötila-alue | 0…+40 °C |
| Kotelointi | Plug-in |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | 2-nap EU plugi |
| Lähtöliitäntä | 2,1/5,5 mm |
| Väri | Valkoinen |
| Mitat | 80 x 35 x 95 mm |
| Paino | 100 g |
| Tuotemerkki | Cool Power |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

