96 W Desktop mallinen AC/DC-teholähde; 12 VDC 7,0 A 9726/12VDC
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• 3-nap IEC 320-C14 tuloliitäntä
• Yksi reguloitu 96 W lähtö
• Lähtöjännite on hieman säädettävissä
• Ylijännite- ja oikosulkusuojattu, virranrajoitus
• Käyttölämpötila-alue: -20…+40 °C
• Täyttää sähköiset turvanormit ja on EMI/EMS vaatimusten mukainen
• Lähtöliitäntänä kiinteä DC-johto vapain päin
• Mitat: 168 x 100 x 52 mm
• Paino: 600 g
Nimike
9726/12VDC
Mascot 9726/12VDC on vaativiin käyttökohteisiin soveltuva tasolle sijoitettava desktop mallinen 13,2V 7A antava virtalähde, joka soveltuu erinomaisesti mitä moninaisenpien laitteiden tehonsyöttöön.
9726 sarjan 13,2V AC/DC hakkuriteholähteen lähtöjännite on powerin sisältä portaattomasti säädettävissä 12-14,5 VDC välille ja se tarjoaa maksimissaan 95W jatkuvan tehon.
Poweri on varustettu 3-napaisella IEC 320-C14 tuloliitännällä sekä kiinteällä DC-johdolla, jossa avoimet tinatut päät.
Jännitelähteen käyttölämpötila-alue on laaja -20...+40°C ja se täyttää sairaalakäyttöön tarvittavat EN 60601 standardin tekniset vaatimukset.
Saatavilla olevat erikseen tilattavat optiot:
Verkkojohdot
Seinäkiinnike
9726 sarjan 13,2V AC/DC hakkuriteholähteen lähtöjännite on powerin sisältä portaattomasti säädettävissä 12-14,5 VDC välille ja se tarjoaa maksimissaan 95W jatkuvan tehon.
Poweri on varustettu 3-napaisella IEC 320-C14 tuloliitännällä sekä kiinteällä DC-johdolla, jossa avoimet tinatut päät.
Jännitelähteen käyttölämpötila-alue on laaja -20...+40°C ja se täyttää sairaalakäyttöön tarvittavat EN 60601 standardin tekniset vaatimukset.
Saatavilla olevat erikseen tilattavat optiot:
Verkkojohdot
Seinäkiinnike
| Nimike | 9726/12VDC |
|---|---|
| Antoteho | 100 W |
| Lähtöjännite | 12 VDC |
| Antovirta | 8,33 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | > 91% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Käyttölämpötila-alue | -20…+40 °C |
| Kotelointi | Pöytämalli |
| Kotelointiluokka | IP4x |
| Tuloliitäntä | 3-nap IEC320-C14 |
| Lähtöliitäntä | Johtimet vapain päin |
| Väri | Musta |
| Mitat | 172,5 x 73 x 42 mm |
| Paino | 530 g |
| Tuotemerkki | Mascot |
| Pakkauskoko | 1 / 25 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

