Referenssimoduuli 3,3 VDC 100 mA R-REF02-78S
● Referenssikortti 3,3V nostava DC/DC muuntimella
● Syöttö AA-paristolta
● Hyötysuhde jopa 93%
● Lähtöjännitealue jo 0,65 V alkaen
● Jatkuva oikosulkusuojaus
● Lähtöliitäntänä 2,54mm pinnit
● 3.5mm kiinnitysreiät
Nimike
R-REF02-78S
R-REF02-78S referenssimoduuli generoi 3.3V jännitteen AA paristolta laajalla tulojännitealueella aina 0,65V alkaen. Moduuli koostuu kortille esiasennetuista AA-kokoiselle paristolle soveltuvasta kotelosta, R-78S3.3-0.1 mallisesta nostavasta DC/DC muuntimesta sekä lähtöliittimistä ja se on näin ollen sellaisenaan valmis käytettäväksi mitä moninaisimmissa sovelluksissa.
Kortin kahden 2,54 mm vakiojaolla toteutetun jumpperiliitännän avulla moduulista saadaan 3,3 V lähtöjännite ja toisesta muuntimen ohjaus, josta se saadaan myös siirtymään torkkutilaan, jolloin sen kulutus paristolta on vain 7µA. Moduuli on varustettu kahdella 3,5 mm asennusreiällä, joilla se voidaan joko pikalukita tai kiinnittää ruuveilla alustaan.
R-78S3.3-0.1 on nostava DC/DC muunnin, joka on suunniteltu yksikennoisten paristojen syöttämien järjestelmien jännitemuunnokseen. Muuntimen 0,65V-3,15V tulojännitealueen ansiosta sekä alkali, NiCd, NiMH, sinkki että litium kennoja voidaan käyttää stabiilin 3,3 V generoimiseen niin microprosessoreille, WLAN/Bluetooth moduuleille kuin IoT laitteille.
Erityisen korkeaa hyötysuhdetta ja toisaalta matalaa valmiustilan kulutusta voidaan hyödyntää pariston käyttöiän pidentämiseen. Poikkeuksellisen matalan 0,65 V tulojännitteen ansiosta kennosta saatava energia voidaan hyödyntää aiempaa tehokkaammin. Muuntimen käyttölämpötila-alue on erittäin laaja -40°C ... +100°C , se on varustettu jatkuvalla oikosulkusuojauksella, ylikuumenemissuojauksella sekä Class A EMC suotimella.
Kortin kahden 2,54 mm vakiojaolla toteutetun jumpperiliitännän avulla moduulista saadaan 3,3 V lähtöjännite ja toisesta muuntimen ohjaus, josta se saadaan myös siirtymään torkkutilaan, jolloin sen kulutus paristolta on vain 7µA. Moduuli on varustettu kahdella 3,5 mm asennusreiällä, joilla se voidaan joko pikalukita tai kiinnittää ruuveilla alustaan.
R-78S3.3-0.1 on nostava DC/DC muunnin, joka on suunniteltu yksikennoisten paristojen syöttämien järjestelmien jännitemuunnokseen. Muuntimen 0,65V-3,15V tulojännitealueen ansiosta sekä alkali, NiCd, NiMH, sinkki että litium kennoja voidaan käyttää stabiilin 3,3 V generoimiseen niin microprosessoreille, WLAN/Bluetooth moduuleille kuin IoT laitteille.
Erityisen korkeaa hyötysuhdetta ja toisaalta matalaa valmiustilan kulutusta voidaan hyödyntää pariston käyttöiän pidentämiseen. Poikkeuksellisen matalan 0,65 V tulojännitteen ansiosta kennosta saatava energia voidaan hyödyntää aiempaa tehokkaammin. Muuntimen käyttölämpötila-alue on erittäin laaja -40°C ... +100°C , se on varustettu jatkuvalla oikosulkusuojauksella, ylikuumenemissuojauksella sekä Class A EMC suotimella.
| Nimike | R-REF02-78S |
|---|---|
| Antoteho | 0,33 W |
| Antovirta | 100 mA |
| Tulojännite DC | 0,65 - 3,15 VDC |
| Hyötysuhde | 92…93% |
| Soveltuvuus | R-78S3.3-0.1 100 mA nostava DC/DC muunnin SIP4 |
| Käyttölämpötila-alue | -10…+60 °C |
| Kotelointi | Tasoon kiinnitettävä |
| Mitat | 75 x 25 x 20 mm |
| Paino | 12,1 g |
| Tuotemerkki | Recom |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 1 - 3 pv |
Kirjoita arvostelu

