Suljettu AGM lyijyakku 12V 3.4Ah UL3.4-12
• Tasalaatuinen & korkea luotettavuus
• Venttiiliohjattu suljettu rakenne (VRLA)
• Elektrolyytti lasikuituvahvisteessa (AGM)
• Vankat ristikkolevyt
• Vähäinen itsepurkautuvuus
• Kestää jatkuvaa ylläpitolatausta
• Soveltuu jaksottaiseen ja jatkuvaan käyttöön
• Hyvät syväpurkausominaisuudet
• Huoltovapaa käyttö
• Ympäristöystävällinen
• Käyttöikäluokka 3-5 vuotta
Nimike
UL3.4-12
UL-sarjan pitkäikäiset huoltovapaat AGM lyijyakut on suunniteltu UPS-laite- ja vaativaan teollisuuskäyttöön ja ne on tarkoitettu kaikkiin yleisiin akkusovellutuksiin. Niiden ominaisuuksia mm. ovat korkea purkukyky, vähäinen itsepurkautuminen ja kaasun absorbointi, laaja lämpötila-alue ja erinomainen hinta-laatusuhde. Akut täyttävät kansainvälisten standardien vaatimukset.
Tyypillisiä käyttökohteita ovat mm. hälytinlaitteet, veneily, lääkintälaitteet, varavalojärjestelmät, aurinko- ja tuulienergiajärjestelmät, elektroniset testilaitteet, telekommunikaatiojärjestelmät, palo- ja turvallisuusjärjestelmät, UPS-järjestelmät ja useat muut akkusovellutukset.
Katso soveltuvat laturit sivulta: Laturit – lyijyakuille.
Tyypillisiä käyttökohteita ovat mm. hälytinlaitteet, veneily, lääkintälaitteet, varavalojärjestelmät, aurinko- ja tuulienergiajärjestelmät, elektroniset testilaitteet, telekommunikaatiojärjestelmät, palo- ja turvallisuusjärjestelmät, UPS-järjestelmät ja useat muut akkusovellutukset.
Katso soveltuvat laturit sivulta: Laturit – lyijyakuille.
| Nimike | UL3.4-12 |
|---|---|
| Lähtöjännite | 12 VDC |
| Kapasiteetti | 3,4 Ah |
| Elinikäodotus | 3 - 5 vuotta |
| Liitännät | Latta 4,8 mm |
| Mitat | 134 x 67 x 61 mm |
| Paino | 1,38 kg |
| Tuotemerkki | Ultracell |
| Pakkauskoko | 10 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

