100 W Medical-hyväksytty laturi Li-Ion akuille; 1,8 A 13 kennolle 3240LI/13C
• 3- step latauspiiri virran tunnistuksella
• Tulojännitealue: 95...130 VAC ja 198…264 VAC
• Käyttölämpötila-alue: -25…+40 °C
• Tuloliitäntä: 2-nap. IEC 320-C8
• Lähtöliitäntä: Snap-Lock vaihtoliitin
• Sertifioitu Medical-käyttöön EN 60601-1 3.1ed
• Saatavilla tilauksesta IP67 mallit
• Mitat: 160 x 81 x 44 mm
• Paino: 540 g
Nimike
3240LI/13C
Mascot 3240LI sarjan hakkurilaturit on toteutettu virrantunnistuksella varmistetulla, 3-vaiheessa toimivalla lataustekniikalla. Kulloinkin meneillään oleva latausvaihe ilmaistaan valodiodilla.
Vaiheessa 1 akku ladataan vakiovirralla noin 80% varaukseen akun täydestä kapasiteetista.
Vaiheessa 2 latausta jatketaan vakiojännitteellä aina 100% varaukseen akun täydestä kapasiteetista.
Vaiheessa 3 laturi siirtyy automaattisesti ylläpitolataukseen (kelluva lataus), joka mahdollistaa jatkuvan latauksen ylläpidon 100% kapasiteetissa.
Lataustoimintoja ohjataan tarvittaessa latauksen keskeyttävällä virran tunnistuksella.
Kaikki sarjan mallit on varustettu 2-napaisella IEC 320-C8 tuloliitännällä soveltuen näin käytettäväksi eri puolilla maailmaa. Vakiomallin latausjohdot on varustettu Snap-Lock vaihtoliittimellä. Saatavilla tilauksesta on myös IP67 versiot.
Saatavilla olevat erikseen tilattavat optiot:
Verkkojohdot
Vaihdettavat Snap-Lock DC-plugit
Vaiheessa 1 akku ladataan vakiovirralla noin 80% varaukseen akun täydestä kapasiteetista.
Vaiheessa 2 latausta jatketaan vakiojännitteellä aina 100% varaukseen akun täydestä kapasiteetista.
Vaiheessa 3 laturi siirtyy automaattisesti ylläpitolataukseen (kelluva lataus), joka mahdollistaa jatkuvan latauksen ylläpidon 100% kapasiteetissa.
Lataustoimintoja ohjataan tarvittaessa latauksen keskeyttävällä virran tunnistuksella.
Kaikki sarjan mallit on varustettu 2-napaisella IEC 320-C8 tuloliitännällä soveltuen näin käytettäväksi eri puolilla maailmaa. Vakiomallin latausjohdot on varustettu Snap-Lock vaihtoliittimellä. Saatavilla tilauksesta on myös IP67 versiot.
Saatavilla olevat erikseen tilattavat optiot:
Verkkojohdot
Vaihdettavat Snap-Lock DC-plugit
| Nimike | 3240LI/13C |
|---|---|
| Antoteho | 88 W |
| Antovirta | 1,8 A |
| Tulojännite | 180 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | > 89 % |
| Kennomäärä | 13 Li-Ion kennolle |
| Käyttölämpötila-alue | -25…+40 °C |
| Kotelointi | Pöytämalli |
| Kotelointiluokka | IP41 |
| Tuloliitäntä | 2-nap IEC320-C8 |
| Lähtöliitäntä | Vaihdettava plugi |
| Väri | Musta |
| Mitat | 160 x 81 x 44 mm |
| Paino | 540 g |
| Tuotemerkki | Mascot |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 2 - 3 vkoa |
Kirjoita arvostelu

