117 W Medical-hyväksytty laturi Li-Ion akuille; 46,2V 2,5A 11 kennolle 4040LI/11C
• 3- step latauspiiri virran tunnistuksella
• Tulojännitealue: 90…264 VAC
• Käyttölämpötila-alue: -25…+40 °C
• Tuloliitäntä: 2-nap. IEC 320-C8
• Lähtöliitäntä: 0,75m DC-johto vapainpäin
• Sertifioitu Medical-käyttöön EN 60601-1 3.1ed
• Syväpurkautuneiden kennojen elvytystoiminto
• Mitat: 204 x 87 x 44 mm
• Paino: 590 g
Nimike
4040LI/11C
4040LI/11C on pöytämallinen 46,2V 2,54A latausvirran antava sairaalakäyttöön Medical-hyväksytty Li-Ion laturi 11 kennolle.
Mascot 4040LI sarjan hakkurilaturit on toteutettu virrantunnistuksella varmistetulla, 3-vaiheessa toimivalla lataustekniikalla. Kulloinkin meneillään oleva latausvaihe ilmaistaan valodiodilla.
Vaiheessa 1 akku ladataan vakiovirralla noin 80% varaukseen akun täydestä kapasiteetista.
Vaiheessa 2 latausta jatketaan vakiojännitteellä aina 100% varaukseen akun täydestä kapasiteetista.
Vaiheessa 3 laturi siirtyy automaattisesti ylläpitolataukseen (kelluva lataus), joka mahdollistaa jatkuvan latauksen ylläpidon 100% kapasiteetissa.
Lataustoimintoja ohjataan tarvittaessa latauksen keskeyttävällä virran tunnistuksella.
Kaikki sarjan mallit on varustettu 2-napaisella IEC 320-C8 tuloliitännällä soveltuen näin käytettäväksi eri puolilla maailmaa. Vakiomallin 0,75m pituiset latausjohdot ovat vapainpäin.
Saatavilla olevat erikseen tilattavat optiot:
Verkkojohdot
Seinäasennusteline
Mascot 4040LI sarjan hakkurilaturit on toteutettu virrantunnistuksella varmistetulla, 3-vaiheessa toimivalla lataustekniikalla. Kulloinkin meneillään oleva latausvaihe ilmaistaan valodiodilla.
Vaiheessa 1 akku ladataan vakiovirralla noin 80% varaukseen akun täydestä kapasiteetista.
Vaiheessa 2 latausta jatketaan vakiojännitteellä aina 100% varaukseen akun täydestä kapasiteetista.
Vaiheessa 3 laturi siirtyy automaattisesti ylläpitolataukseen (kelluva lataus), joka mahdollistaa jatkuvan latauksen ylläpidon 100% kapasiteetissa.
Lataustoimintoja ohjataan tarvittaessa latauksen keskeyttävällä virran tunnistuksella.
Kaikki sarjan mallit on varustettu 2-napaisella IEC 320-C8 tuloliitännällä soveltuen näin käytettäväksi eri puolilla maailmaa. Vakiomallin 0,75m pituiset latausjohdot ovat vapainpäin.
Saatavilla olevat erikseen tilattavat optiot:
Verkkojohdot
Seinäasennusteline
| Nimike | 4040LI/11C |
|---|---|
| Antoteho | 117,4 W |
| Antovirta | 2,54 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | 91% |
| Kennomäärä | 11 Li-Ion kennolle |
| Käyttölämpötila-alue | -25…+40 °C |
| Kotelointi | Pöytämalli |
| Kotelointiluokka | IP41 |
| Tuloliitäntä | 2-nap IEC320-C8 |
| Lähtöliitäntä | Johtimet vapain päin |
| Väri | Musta |
| Mitat | 203,5 x 87 x 43,5 mm |
| Paino | 590 g |
| Tuotemerkki | Mascot |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | Kysy |
Kirjoita arvostelu

