28 W Medical hyväksytty Plug-in ja Desktop mallinen AC/DC-teholähde; 12 VDC 2,33 A 3626/12VDC
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• Vaihdettava plug-in AC-tuloliitäntä
• Lisäksi 2-nap IEC320-C8 liitäntä
• Kiinteä reguloitu reguloitu lähtö
• Energiatehokkuus CoC Tier 2 mukainen
• Pieni tyhjäkäyntivirta alle 0,075W
• Lähtöliitäntä: Snap-Lock vaihtoliitin
• Oikosulkusuojattu
• Käyttölämpötila-alue: -20…+40 °C
• Täyttää sähköiset turvanormit ja on EMI/EMS vaatimusten mukainen
• Hyväksytty Medical-käyttöön EN 60601-1 3.1edit
• Mitat: 101 x 48,5 x 37 mm
• Paino: 212 g
Nimike
3626/12VDC
Mascot 3626/12VDC on vaihdettavalla verkkoliitännällä varustettu Medical-hyväksytty pistorasiaan asennettava plug-in mallinen 12V 2,33A antava tasavirtalähde, joka soveltuu mitä moninaisenpien laitteiden tehonsyöttöön.
Vaihdettavien AC verkkoliitäntäosien ansiosta teholähdettä voidaan käyttää tehokkaana plug-in tyyppisenä virtalähteenä. Poweri on lisäksi varustettu 2-napaisella IEC 320-C8 tuloliitännällä soveltuen näin käytettäväksi myös tasolle asennettavana Desktop mallisena teholähteenä eripuolilla maailmaa.
Energiatehokkuudeltaan CoC Tier 2 ja DoE Level VI mukainen 3626 sarjan virtalähde soveltuu myös sairaalakäyttöön Medical sertifioinnin (EN 60601-1 3.1edit) ansiosta
Lähtöliitäntänä kaikissa versioissa on Snap-Lock vaihtoliittimellä varustettu kiinteä DC-johto.
Saatavilla olevat erikseen tilattavat optiot:
Verkkojohdot
Verkkoliitäntäosat
Vaihdettavat Snap-Lock DC-plugit
Vaihdettavien AC verkkoliitäntäosien ansiosta teholähdettä voidaan käyttää tehokkaana plug-in tyyppisenä virtalähteenä. Poweri on lisäksi varustettu 2-napaisella IEC 320-C8 tuloliitännällä soveltuen näin käytettäväksi myös tasolle asennettavana Desktop mallisena teholähteenä eripuolilla maailmaa.
Energiatehokkuudeltaan CoC Tier 2 ja DoE Level VI mukainen 3626 sarjan virtalähde soveltuu myös sairaalakäyttöön Medical sertifioinnin (EN 60601-1 3.1edit) ansiosta
Lähtöliitäntänä kaikissa versioissa on Snap-Lock vaihtoliittimellä varustettu kiinteä DC-johto.
Saatavilla olevat erikseen tilattavat optiot:
Verkkojohdot
Verkkoliitäntäosat
Vaihdettavat Snap-Lock DC-plugit
| Nimike | 3626/12VDC |
|---|---|
| Antoteho | 28 W |
| Lähtöjännite | 12 VDC |
| Antovirta | 2,33 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | ≈ 88,5% |
| Tekniikka | Hakkuri, reguloitu |
| Käyttölämpötila-alue | -20…+40 °C |
| Kotelointi | Plug-in / Pöytä |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Tuloliitäntä | IEC320-C8 ja Plug-in |
| Lähtöliitäntä | Vaihdettava plugi |
| Väri | Musta |
| Mitat | 101 x 48,5 x 37 mm |
| Paino | 212 g |
| Tuotemerkki | Mascot |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 4 - 13 pv |
Kirjoita arvostelu

