71 W Medical-hyväksytty laturi LiFePO4 akuille; 1,3 A 15 kennolle 2440LIFE/15C
• 3- step latauspiiri virran tunnistuksella
• Laaja tulojännitealue: 90…264 VAC
• Käyttölämpötila-alue: -25…+40 °C
• 2-nap. IEC 320-C8 tuloliitäntä
• Lähtöliitäntä: Snap-Lock vaihtoliitin
• Mitat: 135 x 80 x 44 mm
• Paino: 390 g
Nimike
2440LIFE/15C
Mascot 2440LIFE sarjan hakkurilaturit on toteutettu virrantunnistuksella varmistetulla, 3-vaiheessa toimivalla lataustekniikalla. Kulloinkin meneillään oleva latausvaihe ilmaistaan valodiodilla.
Vaiheessa 1 akku ladataan vakiovirralla noin 80% varaukseen akun täydestä kapasiteetista.
Vaiheessa 2 latausta jatketaan vakiojännitteellä aina 100% varaukseen akun täydestä kapasiteetista.
Vaiheessa 3 laturi siirtyy automaattisesti ylläpitolataukseen (kelluva lataus), joka mahdollistaa jatkuvan latauksen ylläpidon 100% kapasiteetissa.
Lataustoimintoja ohjataan tarvittaessa latauksen keskeyttävällä virran tunnistuksella.
Kaikki sarjan mallit on varustettu 2-napaisella IEC 320-C8 tuloliitännällä soveltuen näin käytettäväksi eripuolilla maailmaa. Malli 2440LIFE on lisäksi erikseen saatavilla IP67 versiona.
Saatavilla olevat erikseen tilattavat optiot:
Verkkojohdot
Vaihdettavat Snap-Lock DC-plugit
Vaiheessa 1 akku ladataan vakiovirralla noin 80% varaukseen akun täydestä kapasiteetista.
Vaiheessa 2 latausta jatketaan vakiojännitteellä aina 100% varaukseen akun täydestä kapasiteetista.
Vaiheessa 3 laturi siirtyy automaattisesti ylläpitolataukseen (kelluva lataus), joka mahdollistaa jatkuvan latauksen ylläpidon 100% kapasiteetissa.
Lataustoimintoja ohjataan tarvittaessa latauksen keskeyttävällä virran tunnistuksella.
Kaikki sarjan mallit on varustettu 2-napaisella IEC 320-C8 tuloliitännällä soveltuen näin käytettäväksi eripuolilla maailmaa. Malli 2440LIFE on lisäksi erikseen saatavilla IP67 versiona.
Saatavilla olevat erikseen tilattavat optiot:
Verkkojohdot
Vaihdettavat Snap-Lock DC-plugit
| Nimike | 2440LIFE/15C |
|---|---|
| Antoteho | 71 W |
| Antovirta | 1,3 A |
| Tulojännite | 90 - 264 VAC |
| Hyötysuhde | > 87 % |
| Kennomäärä | 15 LiFePO4 kennolle |
| Käyttölämpötila-alue | -25…+40 °C |
| Kotelointi | Pöytämalli |
| Kotelointiluokka | IP41 |
| Tuloliitäntä | 2-nap IEC320-C8 |
| Lähtöliitäntä | Vaihdettava plugi |
| Väri | Musta |
| Mitat | 135 x 80 x 44 mm |
| Paino | 390 g |
| Tuotemerkki | Mascot |
| Pakkauskoko | 1 |
| Saatavuustieto | 4 - 13 pv |
Kirjoita arvostelu

